Aile Sağlığı Merkezimiz hizmete başladı...

Aile Sağlığı Merkezimiz hizmete başladı...

Mücelli 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi vatandaşlarımıza sağlık hizmetleri vermeye başladı.

Başharık Mah. Cengiz Topel Cad. Gonca Sokak No: 10/A  adresinde faaliyetlerine başlayan Mücelli 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde 2 aile hekimi, 2 aile sağlığı elemanı, 1 hemşire ve 1 temizlik görevlisi hizmet veriyor.

Aile Sağlığı Merkezi hakkında bilgiler veren Aile Hekimi Dr. Nur Ekmen Gürbüz, "Mücelli 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezimiz, hizmet verdiği bölgedeki vatandaşlarımıza Aile Hekimliği başta olmak üzere birçok sağlık hizmetini sunmak üzere faaliyetlerine başladı. Aile Sağlığı Merkezimizde poliklinik hizmetler başta olmak üzere Gebe İzlem, Lohusa İzlem, Bebek İzlem, Sağlam Çocuk İzlem, Bebek, Çocuk ve Gebe Aşıları, Gerekli Durumlarda Tetanoz ve Hepatit B, Aile Planlaması Hizmeti, Ria Uygulama ve Acil Müdahaleler gibi birçok sağlık hizmeti sunacağız." ifadelerine yer verdi.

Aile Hekimi Dr. Serdar Deveci de yaptığı açıklamada, vatandaşların sadece nüfus cüzdanları ile kolaylıkla sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğini belirterek, "Mücelli 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezimizde vatandaşlarımız, Küçük Cerrahi İşlemler, Kan Tetkitlerinin ve Sonuçlarının Alınması, Defin Ruhsatı Verilmesi, Ölüm Raporlarının Hazırlanması, Diğer Kurumlarda Yazışmalar (Gerekli Durumlarda), Sağlık Raporları gibi hizmetlerden yararlanabilecek. Bütün sağlık hizmetlerimizden yararlanabilmek için, vatandaşlarımızın merkezimize gelirken nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları yeterli olacaktır." şeklinde konuştu.

Mücelli 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında açık olacak.

HABERİ PAYLAŞ: